top of page

Katarína Krnáčová

Katarína absolvovala producentský workshop EAVE a tiež zastupovala Slovensko v rámci programu Producers on the Move na MFF Cannes.

 

Má dlhoročné skúsenosti s filmovou produkciou v rôznych spoločnostiach. Od roku 2015 vedie vlastnú spoločnosť Silverart, v ktorej produkuje hrané a televízne projekty. Film PIATA LOĎ, kde bola delegovanou producentkou, získal cenu Krištáľový medveď na festivale Berlinale. V roku 2019 realizovala nakrúcanie filmu STAND UP, ktoré sa vôbec ako prvé na Slovensku označuje za „zelené nakrúcanie“. 

 

Katarína je členkou Európskej filmovej akadémie / EFA a viceprezidentkou Slovenskej filmovej a televíznej akadémie / SFTA. V roku 2020 bola členkou poroty Shooting Stars na Berlinale.

IMG_8283 1 copy.jpeg

Silverart je filmová produkčná spoločnosť, ktorú založila Katarína Krnáčová, producentka s viac ako 12 ročnými skúsenosťami vo filmovom priemysle. V rámci spoločnosti MPhilms pracovala na krátkom filme ĎAKUJEM, DOBRE (2009, r. Mátyás Prikler, premiéra v Cannes IFF, sekcia Cinéfondation), ďalej na dlhometrážnom filme ĎAKUJEM, DOBRE (2013, r. Mátyás Prikler, premiéra na MFF Rotterdam) a SLOVENSKO 2.0 (2014). Intenzívne spolupracovala na pozícii producentskej konzultantky na filme MÔJ PES KILLER (2013, r. Mira Fornay, hlavná cena na MFF Rotterdam a kandidát na Oscara za Slovensko). V r. 2017 mal premiéru jej ostatný hraný dlhometrážny film PIATA LOĎ režisérky Ivety Grófovej, ktorej debutový film bol kandidátom na Oscara za Slovensko. Film Piata Loď vznikol v slovensko–českej koprodukcii a bol podporený okrem slovenského Audiovizuálneho fondu a českého Státního fondu kinematografie aj európskym programom Creative Europe - Media a Eurimages. Film Piata loď mal svetovú premiéru na MFF Berlinale vo februári 2017, kde získal cenu Krištáľový medveď za najlepší film sekcie Generation Kplus. 

 

Aktuálne Katarína Krnáčová pripravuje distribúciu detského hraného filmu LETNÍ REBELI (pôv. názov LETO S BERNARDOM), ktorý vznikol v slovensko-nemeckej koprodukcii za podpory RTVS, Audiovizuálneho fondu, európskeho programu Creative Europe – Media a nemeckého národného fondu BKM. V postprodukcii má road movie STAND UP a vo fáze financovania pripravuje koprodukčný film BUNKER režiséra György Kristófa, ktorého debutový film OUT mal premiéru na MFF Cannes. Vyvíja taktiež dlhometrážny debut POTOPA režiséra Martina Gondu, ktorého absolventský film PURA VIDA mal premiéru na Cinéfondation v Cannes 2019. Ako koproducentka spolupracuje na výrobe filmu Václava Kadrnku SPRÁVA O ZÁCHRANE MŔTVEHO (Česko-Slovensko) a detského filmu AKO SOM SA NAUČILA LIETAŤ (Srbsko-Chorvátsko-Bulharsko-Slovensko).  

bottom of page