top of page

PRÍBEH

Letné prázdniny - rovná sa - jazdy v dodávke, dedko, splavovanie priezračných riek na Slovensku, akčnosť a zábava. Asi tak by sa dali opísať očakávania 11-ročného Jonáša pri predstave svojich letných prázdnin. Jeho rodina sa však po smrti otca od seba vzdialila a Jonášova matka Beate sa rozhodla, že namiesto toho, aby išli na leto na Slovensko, ako to robievali s otcom, pôjdu k tete vychutnať si zdravé prímorské podnebie. Jonáš si teda zbalí svoje veci a naplánuje dokonalý a spočiatku absolútne utajený útek k dedovi Bernardovi na Slovensko. Po príchode však veľmi rýchlo pochopí, že smrťou otca sa zmenil aj dedko. Starý železničniar na dôchodku neprežíva práve najlepšie obdobie. Jonáš sa rozhodne, že to musí zmeniť.

 

Čoskoro sa k nemu pridáva nová kamarátka Alex, s ktorou zrealizujú množstvo dobrých nápadov až na hranici zákona. Dôsledky na seba nenechajú dlho čakať: polícia je im na stope a deti sa musia vyrovnať s prvým podnikateľským neúspechom. Naštrbí to nielen celkovú pohodu, ale aj ich vzájomný vzťah. Zdá sa, že už nič nebude tak ako predtým, no čoskoro sa ukáže, že všetko bude práve ešte omnoho lepšie.

Postavy

POSTAVY

DETAILY

Žáner: rodinný, dobrodružný, pre deti
Anglický názov: SUMMER REBELS

Český názov: LÉTO PATŘÍ REBELŮM
Krajiny pôvodu: Slovensko, Nemecko
Rok výroby: 2020
Dĺžka: 92 min
Farba: farebný
Formát: DCP (1:1,85; zvuk 5.1)
Jazyk: slovenský, česky, nemecký

Cieľová skupina: deti 8 -12 rokov, ich rodičia
a starí rodičia

Produkčné spoločnosti: Silverart, Projector23 

Distribútor: Cinemart

Sales agent: Pluto Film 

S finančnou podporou: Audiovizuálny fond, Ministerstvo Kultúry SR, Die Beauftragte der Bundesregierung für Kultur und Medien, Deutscher Filmförderfonds, Creative Europe Media Programme, Kuratorium junger deutscher Film

147-DayV-2018-08-[12-12]-Leto-s-Bernardo
bottom of page